Olay Yaratan Şike İddiası! ''Türkiye'de Şike Yapan İlk Takım...''

Olay Yaratan Şike İddiası! ''Türkiye'de Şike Yapan İlk Takım...'' Spor yazarı Kemal Belgin gündem yaratacak iddialarda bulundu.

Olay Yaratan Şike İddiası! ''Türkiye'de Şike Yapan İlk Takım...''

Spor yazarı Kemal Belgin, ülke futbolunda gündem yaratacak bir iddiada bulundu ve Türkiye'de şike yapan ilk takımı bildiğini öne sürdü.

Spor yazarı Kemal Belgin yapmış olduğu açıklamada Türkiye'de şike yapan ilk takımın Fenerbahçe olduğunu iddia etti.

Belgin konuya ilişkin iddialarını gazetedeki köşe yazısına da taşımış ve şu ifadelere yer vermişti;

"Türkiye'de, belgeli ve kanıtlı tek şike, 8 Nisan 1951'de Fenerbahçe tarafından yapılmıştır. Galatasaray ile Beşiktaş yarışırken, Fenerbahçe son hafta Beşiktaş karşısına bilerek lisansı olmayan 2 futbolcuyla çıktı. Bu da hükmen mağlubiyeti kabul etmek demekti.

Herkes, Fenerbahçeyi tam kadro çıkacak sanarken, Fenerbahçe lisansı olmayan 2 oyuncuyla sahaya çıktı. Tribündeki 25 binden fazla insan hayal kırıklığı yaşıyordu.

Dün akşam, spor tarihimize kara bir leke olarak geçti. Puan durumunu ve fikstürü suistimal eden Fenerbahçe, Galatasaray karşısında şampiyonluğu Beşiktaş'a vermeyi uygun görmüştü.

'Ötekiler; o buna verdi, bu ona verdi, yok Galatasaray için söylenen 'Malatya'ya arabalar gitti' falan hepsi asılsızdır. Şikesi tescilli tek olay budur.''

24 Şub 2024 - 14:16 - Spor