Emeklilere Çifte Zam İddiası! Canlı Yayında Açıkladı! 2000, 3000, 4000 TL...

Emeklilere Çifte Zam İddiası! Canlı Yayında Açıkladı! 2000, 3000, 4000 TL... Emeklilere yapılan artış yetersiz bulununca seçim öncesi gözler yeniden alınacak kararlara çevrildi. SGK Uzmanı canlı yayında duyum ve görüşlerini paylaştı.

Emeklilere Çifte Zam İddiası! Canlı Yayında Açıkladı! 2000, 3000, 4000 TL...

Emekli vatandaşları yakından ilgilendiren konuya ilişkin canlı yayında dikkat çeken ifadeler kullanıldı. Sözcü TV'nin canlı yayınına katılan SGK Uzmanı Özgür Erdursun'dan emekli vatandaşları heyecanlandıran açıklamalar geldi.

Özgür Erdursun yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Konuşulan Rakam Ne?

"Seyyanen artış konusu şu anda tüm emekliler için hala çok güncel. Hükümet bundan sonra bu konu kapandı dese de millet nezdinde kapanmadığı için bu konu seçime kadar devam eder. Mart ayında bir düzenleme daha olabilir. Emekli aylıklarına 2 bin, 3 bin, 4 bin lira seyyanen artış gelebilir. Gelmeyebilir de net bir bilgim yok ama bu konuyla ilgili de aldığımız duyumlar çalışmanın olduğu yönünde. Seçimlere kadar tekrar yine Cumhurbaşkanı bir açıklama yapabilir. 'Bir miktar daha artış yaptık' diye. Emeklilere zam yapmazsa hükümet beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kalabilir. Bunun için de muhalefet konuyu dile getirmeli.

İktidar hiçbir şey yapmazsa, muhalefet de konuya tartışmazsa, gündeme getirmezse seçmenin karar sonrasında nereye gideceği bu sefer belirsiz olur. Hükümet derinlemesine çalışma yapıyor. Oy oranları, emekliler üzerinde sıkı analizler yapılıyor. Bu analizler sonucunda herhangi bir kayıp yoksa artış yapmazlar, bu konu kapanır. Kayıp varsa mart ayına kadar düzenleme yapılır. Meclis de kapanacak. Meclis kapandıktan sonra nasıl bir karar alınacak bu da önemli."

Peki Bayram İkramiyeleri Ne Kadar Olacak?

Ö.E: "Seyyanen artış beklentisi çok sıcak. Emekli aylıkları konusu kapanmadı. Bayram ikramiyelerini de 5 bin TL'ye çıkabilir.

23 Şub 2024 - 15:28 - Gündem