Emre Belözoğlu Ankaragücü ile Küllerinden Doğdu!

Emre Belözoğlu Ankaragücü ile Küllerinden Doğdu! MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, takımın başına geçtikten sonra gözle görülür bir çıkış yakaladı ve seleflerini ortalamada geride bıraktı.

Emre Belözoğlu Ankaragücü ile Küllerinden Doğdu!

Sezona Tolunay Kafkas ile başlayan MKE Ankaragücü, 7. maçın ardından Kafkas'la yollarını ayırmış ve yerine Emre Belözoğlu'nu getirmişti. Gelişiyle birlikte camiada büyük heyecan yaratan Emre Belözoğlu zaman zaman eleştiri oklarının hedefi haline gelse de puan ortalaması olarak iyi bir ivme yakalayarak seleflerini geride bıraktı.

Son olarak Trendyol Süper Lig'de Beşiktaş ile kendi sahasında 1-1 berabere kalan ve galibiyeti kıl payı kaçıran MKE Ankaragücü'nün sezon başı performansına kıyasla çok daha iyi bir seviyeye geldiği net bir şekilde görüldü. Emre Belözoğlu'nun takıma katkısı ise futbol otoriteleri tarafından tam not aldı.

Puan ortalamasını maç başına 1.57'ye kadar yükselten ve takımdaki seleflerini geride bırakan Emre zaman zaman taraftarın hedefi haline gelse de, istatistik anlamında iyi bir ortalama yakaladığına vurgu yapıldı.

MKE Ankaragücü ile ligde 7, kupada ise 1 maça çıkan Emre Belözoğlu bu müsabakaların 4'ünden galip ayrılırken, toplamda 2 mağlubiyet ve iki de beraberlik aldı. Takımın başında çıktığı 8 resmi maçta 4 galibiyet alan Emre Belözoğlu gelecek adına umut vermeye başladı.

MKE Ankaragücü ayrıca TSYD Ankara Kupası'nda da Gençlerbirliği'ni 2-0 yenerek kupaya uzandı ve takıma moral anlamında büyük katkı sağladı. Ankaragücü'nün süper ligdeki puan ortalamasının artmasına büyük katkı sağlayan Emre Belözoğlu, Ankaragücü'nde son dönemde görev yapan isimlerin hepsini geride bıraktı.

İşte Ankaragücü'nün son teknik direktörlerinin puan ortalaması:

Hikmet Karaman : 1,1
Ömer Erdoğan : 1,16
Fuat Çapa : 0,28
Mustafa Dalcı : 0,94
Sedat Ağçay : 1
Tolunay Kafkas : 1,21
Emre Belözoğlu : 1,57

04 Ara 2023 - 19:14 - Spor