“Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu” Düzenlendi!

“Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu” Düzenlendi! Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) İlahiyat Fakültesi, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ve Keçiören Belediyesi iş birliğiyle "Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu" Sezai Karakoç Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu” Düzenlendi!

Sempozyuma Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Münire Kevser Baş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet Doğan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Abdülhakim Arvâsi Hazretleri bizim kandilimiz ve ışığımız dediğimiz değerlerimizdir. Rabbim bu ışıklarımızdan feyz almayı nasip etsin. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere, değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Abdülhakim Arvasi Hazretlerini rahmet ve minnetle anıyorum. Manevi yönden değerlerimizi yaşatan ve rahmeti rahmana kavuşan tüm üstatlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun.” dedi.

Sempozyumda açılış konferansını "Van`dan İstanbul`a Bir Şeyhin Serüveni: Abdulhakim Arvasi" konu başlığıyla  Prof. Dr. İbrahim Baz yaptı.

Sempozyum 4 oturumda tamamlanırken, oturumlar Sezai Karakoç Salonu ve Fuat Sezgin Salonu`nda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

28 Kas 2023 - 11:19 - Gündem