Fransa Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir

Fransa Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir

Fransa Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir

Fransa'ya yapılacak olan turistik geziler, iş seyahatleri ve aile ziyaretleri için pasaport yanında Fransa vizesi de almak gerekir. Fransa; meslek gruplarına, seyahat amacına ve pasaport türlerine göre çeşitli vize prosedürleri uygular.

Fransa vizesi alabilmek adına istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi son derece önemlidir. Sorunsuz bir şekilde Fransız vizesi almak için www.vizekeyfi.com sitemizden de hizmet alabilirsiniz.

Seyahat amacına ve meslek gruplarına bağlı olarak değişen belgeler sebebiyle çoğu turist vize sürecinde çeşitli sorunlar yaşar. Turistik vize işlemleri Fransa'nın Türkiye sınırları içerisinde bulunan konsolosluklardan gerçekleştirilebilir.

Fransa Türk vatandaşlarına vize verme aşamasında bazı kriterleri ön koşul olarak sunar. İlk önce talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanması son derece önemli bir konudur. Fransa'dan turist vizesi almak için bazı şartlar bulunsa da aslında vize almak çok zor değildir.

Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri

Fransa'ya yapılacak turistik gezi, iş seyahati ya da aile ziyareti fark etmeksizin fransa vizesi almak gerekir. 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde Fransa'da tatil yapacak kişilerin tatil vizesi alması gerekir.

Schengen bölgesine üye olan ülkelerden olan Fransa'yı ziyaret etmeyi düşünen Türk vatandaşlarının Schengen vizesine başvuru gerçekleştirmeleri gerekir. Bunun yanında Schengen vizesi olumlu bir şekilde sonuçlansa da Fransa, Türk vatandaşlarına 180 gün içinde 90 gün ülkede kalma izni verir. Yeşil pasaport dışında tüm renklerdeki pasaport hamillerinin vize başvurusu gerçekleştirmesi zorunludur.

Fransa Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Fransa'ya seyahat etmek için fransa vizesi başvurusunda bulunacak Türk vatandaşlarının birtakım belgeleri toplaması gerekir. Bu evrakların eksik olması halinde veya yanlış bilgiler içermesi durumunda vize başvuruları direkt olarak olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Fransa'ya seyahat edecek kişilerin Schengen vize başvurusu için hazırlaması gereken evraklar;

Seyahat sigortası

Varsa araba ruhsatı, arsa veya ev tapusu gibi ek gelir gösteren belge fotokopisi

Pasaport fotokopisi

Son 3 aya ait olan ve en az 5 bin TL bulunan ıslak imzalı ve kaşeli bank hesap özeti

Pasaportta bulunan Schengen vizelerinin fotokopisi

Muvafakatname

Vize talep dilekçesi

Gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonu

2 tane biyometrik fotoğraf

Otel rezervasyonu gösteren belge

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

25 Ağu 2023 - 16:23 - Yaşam