Dünya Bu Maçı Konuşuyor! Bir Maçta Tam 10 Kırmızı Kart Çıktı!

Dünya Bu Maçı Konuşuyor! Bir Maçta Tam 10 Kırmızı Kart Çıktı! Arjantin'de oynanan Boca Juniors – Racing Club maçında sahalarda görülmesi çok zor bir olay yaşandı. Çıkan 10 kırmızı kartın ardından tüm dünya bu maçı konuşmaya başladı.

Dünya Bu Maçı Konuşuyor! Bir Maçta Tam 10 Kırmızı Kart Çıktı!

Arjantin Şampiyonlar Kupası maçında Boca Juniors ile Racing Club karşı karşıya geldi. Final müsabakası nefes keserken, maçta çıkan 10 kırmızı kart dünya gündeminde zirveye oturdu.

Katar'da yapılacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası'nda da düdük çalacak olan Arjantinli hakem Facundo Tello, kırılması zor bir rekora imza attı. Nefes kesen final maçında tam 10 futbolcuya kırmızı kart çıkartan Arjantinli hakem dünya gündemine damga vurdu.

Normal süresi 1-1 sona eren maçın 90+5. dakikasında ev sahibi takımdan Sebastian Villa, Racing'ten ise Johan Carbonero kırmızı kart görerek maçtan ihraç edildi. Maç uzatmalara giderken kırmızı kartlar yağmur gibi devam etti.

Maçın 100. dakikasında Boca'dan Alan Varela kırmızı kart gördü ve takımını 9 kişi bıraktı. 118. dakikada ise Racing Club'ten Carlos Alcaraz ortalığı karıştırdı. Bu dakikada gol atan ve gol sevincini rakip takım taraftarı önünde yapan Alcaraz, hareketleri nedeni ile kırmızı kart gören diğer bir isim oldu.

120+5. dakikada Boca'dan Luis Advincula, 120+6. dakikada Carlos Zambrano, 120+7. dakikada Diego Gonzalez, 120+8. dakikda Frank Fabra, 120+10. dakikada ise Dario Benedetto arka arkaya kırmızı kart gördü. Racin'te ise 120+6. dakikda Jonathan Galvan kırmızı kart gören bir diğer futbolcu oldu.

Yani toplamda Boca Juniors'dan 7, Racing Club'ten ise 3 futbolcuya kırmızı kart göstererek 10 kişiyi maçtan ihraç eden Arjantinli hakem dünya gündemine oturdu. Hızını alamayan hakem 90+7. dakikada da Boca'nın teknik direktörü Hugo Ibarra'yı da kırmızı kartla tribüne yolladı.

Dünyanın konuştuğu bu maçı Racing Club 2-1 kazandı ve kupaya uzanan taraf oldu.

07 Kas 2022 - 14:03 - Dünya