Son Dakika! İzmir'de 4.9 Büyüklüğünde Deprem: Yaralı Sayısı 3'e Çıktı!

Son Dakika! İzmir'de 4.9 Büyüklüğünde Deprem: Yaralı Sayısı 3'e Çıktı! AFAD, İzmir Buca'da saat 03.29'da 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. İşte detaylar...

Son Dakika! İzmir'de 4.9 Büyüklüğünde Deprem: Yaralı Sayısı 3'e Çıktı!

Çevre illerden de hissedilen depremin 14,47 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. İçişleri Bakanı Soylu, 3 kişinin panikle atlama sonucu yaralandığını bir kişinin durumunun ağır olduğunu, yaklaşık 20 bina ve bir cami minaresinde hasar meydana geldiğini duyurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "İlk tespitlerimize göre çok büyük bir hasar yok" açıklamasını yaptı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.29'da İzmir'in Buca ilçesinde 4,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Çevre illlerden de hissedilen depremin 14,47 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Deprem nedeniyle Konak ilçesine bağlı Kubilay Mahallesi'ndeki Selahattin Oğlu Camisi'nin minaresi yıkıldı. Kentteki bazı noktalarda depremin ardından kısa süreli elektrik kesintisi yaşandı. Ayrıca bazı binaların bacalarının yıkıldığı yönünde 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarlar ulaştı.

Bakan Soylu: ''3 Kişi Panikle Atlayarak Yaralandı!''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisinin ulaşmadığını bildirdi.

Deprem bölgesine giden Bakan Soylu, 3 kişinin balkondan atladığı için yaralandığı söyledi. Soylu bir kişinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

Tunç Soyer: ''İlk Tespitlere Göre Çok Büyük Bir Hasar Yok!''

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm itfaiye ekiplerinin devriyede olduğunu kaydederek, "Konak'ta bir camimizin minaresi yıkıldı. İlk tespitlerimize göre çok büyük bir hasar yok" dedi.

Buca Bld Bşk: ''Can ve mal kaybı ihrabi yok!''

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar herhangi bir mal ve can kaybı tarafımıza ulaşmamıştır" dedi.

04 Kas 2022 - 07:43 - Yaşam