Ankara'da Suda İndirim Kararı Yardıma Muhtaç Aileleri Vurdu! Büyükşehir Yardım Paralarını İptal Etmek Zorunda Kaldı!

Ankara'da Suda İndirim Kararı Yardıma Muhtaç Aileleri Vurdu! Büyükşehir Yardım Paralarını İptal Etmek Zorunda Kaldı! Ankara Büyükşehir Belediye meclisinde üyelerin verdiği indirim önergesi, yardıma muhtaç aileleri vurdu.

Ankara'da Suda İndirim Kararı Yardıma Muhtaç Aileleri Vurdu! Büyükşehir Yardım Paralarını İptal Etmek Zorunda Kaldı!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde üyeler suda indirim yapılması için önerge verdi. Bu önergenin ardından oy çoğunluğu ile %50 indirim kararı alındı. Ancak bu indirim, Ankara'da ki yardıma muhtaç aileleri derinden sarstı. Çünkü Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan et yardımı gibi yardım paralarının, bu karar sonrası ertelendiği duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara gönderdiği mesajda;

''Değerli hemşehrimiz, Ankara'da suyun maliyeti 24 TL iken fiyatı ise 13 TL, yani maliyetinin yarısıydı. Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza ise 10 tona kadar tonu 1 TL'den veriliyordu. ABB Meclisi'nde; hiç durmadan artan elektrik, doğal gaz, mazot ve diğer giderlere rağmen zaten ucuza satılan suyun ücretine AK Partili üyelerin verdiği kanun dışı önergeyle %50 indirim kararı alındı. Bu kararla ASKİ iflas bayrağını çekmiştir. Su hayati öneme sahiptir. ASKİ'nin geliri sadece elektrik giderini bile karşılayamayacaktır. Ankara'nın susuz kalmaması için Belediye bütçesinden ASKİ'ye para aktarmak zorunda kalacağız. Bu nedenle Türkiye'de ilk kez yapılan ve her ay düzenli olarak ödenen et desteğini ertelemek zorunda kaldık. Bu kanun dışı kararı mahkemenin iptal etmesi durumunda desteklerimiz devam edecektir. Saygılarımızla.'' ifadeleri yer aldı.

11 Eki 2022 - 12:01 - Gündem